08.01.14

Roastbeef

Další recept přidávám po hodně dlouhé době, a to z několika důvodů. První je ten, že většinu jídel vařím pozdě odpoledne nebo večer, je tma a umělé světlo fotkám vůbec nesvědčí. S fotkami roastbeefu jsem ale udělala výjimku, protože je prostě neuvěřitelně dobrý a lehký na přípravu. Tak tedy omluvte kvalitu fotek.
Dalším důvodem je to, že jsem zas tak moc nových jídel nevařila - vlastně jsem skoro vůbec nevařila, všude kolem bylo totiž tolik cukroví a dobrot od všech ostatních - od mamky, babičky, Vojtovy mamky...
Ale teď mám zkouškové období, takže bych pořád jen vařila, hlavně abych neměla čas na učení..
Maso na roastbeef jsem už podruhé koupila v jednom malém řeznictví v Praze. Pokud ho budete chtít zkusit, kupte si co největší kus masa, protože určitě bude chutnat celé rodině a dá se jíst jak teplý, tak studený. Já jsem roastbeef připravila s pečenými brambory, domácí tatarkou s chilli (recept zde) a medovou hořčicí, kterou jsem dostala od tety a která je skvělá.

Roastbeef

750 g nízkého roštěnce (nebo i více, jen se prodlouží doba pečení)
lžíce worcesteru
tři lžíce hrubozrnné nebo kremžské hořčice
hrst čerstvého tymiánu
pepř

olivový olej
sůl

Maso pokapeme worcesterem a potřeme směsí z hořčice, tymiánu a pepře. Necháme minimálně 12 hodin marinovat.Troubu předehřejeme na 180°C. Hořčici z masa trochu otřeme, aby se nepřipalovala. V pánvi rozpálíme olivový olej a maso v něm ze všech stran opečeme, aby se zatáhlo.
Maso vložíme do pekáčku a pečeme ho v troubu cca 20-30 minut. (Hodně záleží na troubě a na váze. Nejjednoduší je pořídit si teploměr na maso, já ho mám a bez něj bych se do přípravy roastbeefu nebo steaků asi nepouštěla. Takhle mám vždy jistotu, že maso nebude syrové ani příliš upečené, ale že bude krásně růžové, tak jak to má u roastbeefu být.)Po upečení, maso zatížíme mísou plnou vody, aby se zbavilo přebytečné šťávy - cca na 10 minut. Poté roastbeef krájíme na tenké plátky, osolíme a podáváme - s čím chceme. :)

1 komentář: